Erken Boşalan Erkekler Tedavi – Eczane Cinsel

70
Erken Boşalan Erkekler Tedavi – Eczane Cinsel

Erken boşalma sorunu yıllardır erkekler için son derece kötü bir deneyim olarak kayıtlara geçiyor. Her geçen yıl yaşları kaç olursa olsun birçok erkek bu konuda şikayetçi oluyor. Buna karşın erken boşalan erkeklerin tedavisi oldukça sancılı bir süreç. Çünkü doktora ya da psikoloğa çıkmak yerine etraftan edindikleri bilgilerle hareket ediyorlar. Bunun asli sebebi toplumsal baskı ancak bu gibi durumlarda kesinlikle bir uzmana başvurulmalıdır.

Erken Boşalan Erkeğin Tedavi Tanısı

Erken boşalma problemi yaşayan erkeğin tedavisi için öncelikle tanının koyulması gerekmektedir. Genellikle %90 civarında psikolojik olan erken boşalma sorunu küçük bir ihtimal fizyolojik olma ihtimali taşır. Fizyolojik durumlarda anında doktor ve ilaç müdahalesi yapılması erkeklik sağlığı için son derece önemlidir. Psikolojik olan durumlarda ise etkili bazı yöntemlerle fizyoterapi uygulaması kesin sonuçlar doğurur. Ancak bunun içinde yine toplumsal baskı konusunu bir kenara bırakmak gerekiyor.

Erken boalma problemleri cinsel yaam olumsuz etkiliyor.

Erken Boşalan Erkeğin Psikolojik Tedavisi

Erken boşalma problemiyle fizyoterapi gören erkekler için uygulanan ilaç tedavisi ve egzersizler %95 oranında başarıyla sonuçlanıyor. Doktorun muayene sonucunda vermiş olduğu ilaçlar ile egzersizlerin düzenli olarak yapılması bu sorunun aşılmasında büyük bir etken. Mastürbasyon egzersizi, dur başla yöntemi, pozisyon değişiklikleri, farklı deneyimler gibi egzersizler bu süreçte erkeklerin en sık kullandıkları egzersizlerin başında geliyor. İlaç takviyesiyle beraber uygulandığında en net sonuçlar alınabiliyor.