Erkekler Neden Erken Boşalma Sorunu Yaşar?

68
Erkekler Neden Erken Boşalma Sorunu Yaşar?

Cinsel fonksiyonlarını yeterince yerine getiremeyen erkeklerin başlıca sorunu erken boşalmadır. Ancak erken boşalmanın hangi nedenlerden ortaya çıktığı net bir biçimde kendini göstermeyecektir. Ancak bu sorunun psikolojik nedenlerden ötürü de gelişmesi olasıdır. Erken boşalma konusunda farklı unsurlar her zaman göz önünde olacaktır. Son derecede duyusal ve değişken bir biçimde varlık gösteren nedenler olarak etkisini gösterecek konumdadır. Ayrıca bu nedenler farklı sınıflar nezdinde de varlık gösterecektir. Bu aşamada da doktorlardan bilgi alarak, erken boşalma sorununa çözüm üretmek son derecede önemli bir halde olmak gerekecektir.

  1. Psikolojik nedenler

Stres, çevresel etmenler, partnerle olan ilişkiler ve yaşam biçimi bu soruna zemin hazırlayacaktır.

  1. Endokrin etmenler

Guatr olarak da bilinen tiroit bezine bağlı problemler erken boşama sorununa neden olmaktadır.

  1. Ürolojik nedenler

Prostat hastalıkları, prostat enfeksiyonları, idrar yolu enfeksiyonları gibi rahatsızlıklar erken boşalmaya neden olacaktır.

  1. Cinsel sağlık sorunları

Cinsel sağlıkta var olan fonksiyonel bozukluklar erken boşalmaya neden olacak bir haldedir.

Erken Boşalmanın Tedavisi Nasıldır?

Erken boşalma konusunda farklı tedavi yöntemleri gündeme gelecektir. Ayrıca bu tedavi yöntemleri arasından farklı farklı seçenekler de ortaya çıkacaktır.

  1. İlaç tedavisi

Ereksiyon sorunlarını giderme konusunda ilaçlar varlık göstermektedir. Bu ilaçların talimatlara uygun bir biçimde kullanımı sorunu zaman içerisinde giderecektir.

  1. Egzersiz ve Spor

Erken boşalma sorununu gidermek için pelvik kaslarını çalıştırmakta fayda vardır. Egzersizle beraber bu kasların kasılması durumunda erken boşalma durumunu kontrol altına alacaklardır. Kegel egzersizi olarak bilinen bu yöntem büyük oranda fayda sağlayacak konumunda olacaktır.

  1. Krem ve jel Kullanımı

Penisin baş kısmına ve derisine sürülecek olan lokal anestezik kremler sayesinde erken boşalmanın önüne geçmek mümkündür. Ancak bu kremin başlıca yan etkisi orgazm hissini ortadan kaldırması olacaktır. Ayrıca birleşimi de olumsuz bir biçimde etkileyecek bir yapıdadır.

  1. Prezervatif

Prezervatifler ilişki esnasında duyuları azaltacaktır. Bu yüzden erken boşalma sorununu da giderecektir. Bu tip bir sorun yaşayanlar için son derecede makul bir halde yer almaktadır.