Kadınlarda Cinsel İsteği Arttırma Yolları

72
Kadınlarda Cinsel İsteği Arttırma Yolları

Bazı gıda ürünleri cinsel isteği arttıracak kapasitededir. Kadınlarda cinsel isteksizliğe bağlı olarak bazı ürünler etkisini gösterecektir. Kişilerin beslenme alışkanlıklarına bağlı olarak bu tip bir durumla karşı karşıya kalmaları hali de ortaya çıkıyor.

Kadınlar da en az erkekler gibi libido düşüklüğü yaşayabilir. Ayrıca bu tip sorunların yaşanması konusunda regl dönemleri, stres ve sağlık sorunları da neden olabiliyor. Özellikle ilerleyen yaşlar içerisinde menopozun ortaya çıkmasıyla beraber bu durum daha da belirgin bir hal alacaktır. Ancak bu dönemler içerisinde doktorlardan destek almakta da fayda vardır. Özellikle afrodizyak içeren besinlere yönelmek de bu süreç için oldukça önemli bir haldedir. Farklı besinlerden yararlanmakla beraber istenen istek duygusu yeniden ortaya çıkacaktır.

Bilimsel açıdan bakıldığında cinsel performansı arttıracak bir besin hakkında bilgiler yer almıyor. Çoğu şehir efsanesinden olan bu ürünlerin bazıları hakkında da çalışmaların varlığı öne çıkıyor.

Cinsel İsteği Arttıran Gıda Ürünleri

  1. Ginko Biloba

Bu bitkinin cinsel isteği arttırması net bir konu değildir. Ancak erkekler üzerinde olumlu etki uyandırmasından dolayı kadınlarda da aynı durumun yaşanacağı bir varsayım olarak öne çıkacaktır.

  1. Ginseng

Cinsel performans için ginseng kullananların daha iyi bir performans sergilemesi hali söz konusudur.

  1. Maca

Tarihi açıdan bakıldığında bu bitkinin cinsel isteği ve doğurganlığı arttırma konusunda kullanılması söz konusudur.

  1. Safran

Oldukça popüler ve pahalı bir bitki olan safranın afrodizyak etkisi vardır. Ayrıca 4 hafta boyunca düzenli olarak bu bitkiyi kullananların iyileştiği de öne çıkan bir konu olmuştur.

  1. Elma

Günde bir elma tüketen kadınların daha kaliteli bir cinsel hayata sahip oldukları gözlemlenen bir konudur.

  1. Çemen Otu

Çemen otu konusundaki çalışmaların geneli erkeklerin üzerinedir. Ayrıca kadınlarda da cinsel performansı arttıracağına dair yaklaşımlar öne çıkmıştır.

  1. Kahve

Kadınların ruh halini iyileştiren ve afrodizyak etkisini barındıran kahvenin ideal biçimde tüketilmesi de önemlidir. Ancak aşırı tüketilmesi durumunda tam tersi bir durum ortaya çıkacaktır.

  1. Bal

Antioksidan kaynağı olan balın kadınlarda cinsel performansı arttırdığına dair herhangi bir kanıt söz konusu değildir.

  1. İstiridye

Çinko açısından zengin olan istiridyenin kadınlarda ve erkeklerde cinsel performans konusunda olumlu bir etki yaratması da söz konusudur.

  1. Havyar

Havyar tüketimi erkeklerde ve kadınlarda afrodizyak etkisini yaratacaktır.