Sadece Erkekler mi Mastürbasyon Yapar?

74
Sadece Erkekler mi Mastürbasyon Yapar?

Cinsellik konusunda her birimizin soruları olacaktır. Bu sorularla beraber cinsel hayatımızı daha da etkili bir biçimde öğrenmek mümkündür. ayrıca bazı faaliyetlerin cinsel hayatı ne yönde etkileyeceği gibi durumlar ortaya çıkacaktır. Mastürbasyon konusu hakkında da fazlasıyla merak edilen hususlar varlık göstermektedir. Özellikle mastürbasyonun sadece erkeklere mahsus bir cinsel terim olduğuna yönelik yanlış bir kanı toplumun genelinde ortaya çıkmaktadır. Ancak kadınların da cinsel arzularını giderebilmek adına mastürbasyon yapmalarının bir sakıncası yoktur. Ama mastürbasyonun biçimi ve sıklığı da genel olarak dikkate değer olan konular arasında olacaktır. Bu sayede cinsel doyuma her iki cinsin de ulaşacağı ve boşalma olgusunun ortaya çıkacağı bir gerçektir.

Kadınlar Mastürbasyon Yapar Mı?

Kadınların da cinsel beraberliklerden uyarılmaları ve haz almaları normaldir. Partner bulamadıkları anlarda da mastürbasyonla bu isteklerini giderme şansına sahiptirler. Ancak mastürbasyon esnasında dikkat etmeleri gereken bazı hususlar da vardır.

  • Mastürbasyon esnasında rahat edecekleri yerleri tercih etmek durumundadırlar.
  • Herhangi bir uyarıcı ya da film olması durumunda mastürbasyon süreci daha faydalı geçecektir.
  • Tamamen çıplak ya da sadece genital bölgenin olduğu kısımda kıyafet olmamasıyla bu işlemi uygulamaya koyacaklardır.
  • Seks oyuncaklarından mastürbasyon esnasında destek alabilirler.
  • Klitoris bölgeleri ve göğüs uçlarını uyarmak kaydıyla düzenli hareketlere yer vereceklerdir.

Bu aşamaları gerçekleştirmekle beraber mastürbasyon yapmak en sağlıklı şekilde sonuç veren türde ortaya çıkacaktır.

Mastürbasyonun Zararları Var Mı?

Mastürbasyon hakkında pek çok doğru bilinen yanlış vardır. Hem erkekler hem de kadınlar için geçerli olan bu durumun birçoğu şehir efsanesidir. Ayrıca mastürbasyonun çok sık aralıklarla tekrar edilmediği suretle herhangi bir zararı da olmayacaktır. Bazı doğru bilinen yanlışlar hususunda emin olarak rahatlıkla hareket etmeleri mümkün olacaktır.

Mastürbasyonun kıllanma, sivilcelenme, erken boşalma, cinsel ilişki esnasında isteksizlik, yorgunluk, iştahsızlık ve halsizlik gibi yan etkilerinin olduğuna inanılıyor. Ancak bu durumların herhangi biri gerçeği yansıtmamaktadır. Cinselliğini bireysel olarak yaşamak isteyenlerin de mastürbasyona yönelmesinin herhangi bir sakıncasının olmadığı ortaya çıkmaktadır. Bununla beraber herkesin bu yönelimleri zaman içerisinde gerçekleştirmesinin bir mahsuru yoktur.